Strana Autorský: www.banaby.sk

Zdá sa, že nedávno sa dieťa narodilo. A vy len starala o jeho zdravie a výživu. A už prešli 4-5 rokov, a to je čas na vážne uvažovať o tom, ako pripraviť vaše dieťa na školu. Takéto myšlienky a starosti známe pre všetkých rodičov päť-rok-starý deti.
Moje dlhoročné skúsenosti s predškolských detí naznačuje, že nie je nič ťažké v tejto zmeny, ak sa dieťa vyvíja, systematicky, úspešne a komplexne. V tomto prípade nie je potrebné v osobitných a špeciálne organizované aktivity dieťa s názvom "príprava na školu". Koniec koncov, prečo je obdobie života PRED škole, že všetko, čo sa stane, ak dieťa v prvých 6 rokov, a je na prípravu na výučbu.
Pojem "školská pripravenosť detí" sa skladá z niekoľkých častí. Je to fyzické, citové, psychické, duševné a motivačný pohotovosti. Ak chcete byť úspešný, dieťa musí dosiahnuť určitú úroveň rozvoja vo všetkých týchto oblastiach.
Ako prvý. Fyzická pripravenosť na školu je, keď dieťa dosiahne fyzickej splatnosti, rozvoj vytrvalosti a sily. Jedným z ukazovateľov o fyzickej pripravenosti je začiatok zmeny dočasných zubov vášho dieťaťa na trvalý. A logicky, najmä, aby sa tento bod do úvahy pri rozhodovaní o tom, v akom veku poslať svoje deti do školy v 6 alebo 7 rokov. Budúci študent by mal byť schopný udržať dlhodobé statické polohy tela, aby mohli nosiť ťažké pack. A, samozrejme, aby bolo zdravé.
Ak si nie ste istí, vytrvalosť dieťaťa, zvykať ho na pomalý chod, ale v priebehu 2-4 minút, bez intermission. Chôdza po dobu 30 minút bez zvyšku. Skvelé, ak je zvyknutý na každodenné ranné cvičenie.
Keď moja dcéra sa chystá ísť do školy, že fyzický vývoj bol jeho "najslabší odkaz". Bola často chorá, bol slabý a unavený rýchlo. Potom som začal kalenie, na ranné cvičenie a Turistika. Bolo to počas týchto rokov naša rodina začala na lyže a korčule. Podrobnosti o pravidlá zdravého životného štýlu prečítať tu.
A vynikajúci servis máme stala atrakciou je možné pracovať v krajine. Dal som jej malý hradecka 50 cm X 100 cm a nechá tam rastú rastliny, ich výber. Úplne nezávisle na sebe. Ona si vybrala slnečnice a tekvice. Zasadil, raked, zaliať vodou, pozeral cez rast rastlín. Plodín prekvapení nie len jej, ale celá naša rodina. V rámci pravidelných pracovných dostala silnejší fyzicky a stať sa viac nezávislými. Naučili prevziať zodpovednosť za nabitá podnikania.#####